Producenci
Miniaturowe kamery przewodowe
test

Miniaturowe kamery - czy warto je montować?

Miniaturowe kamery przewodowe stosowane są głównie do ciągłego monitorowania pomieszczeń. Do podglądu wystarczy dowolny telewizor z wejściem RCA (CINCH). Aby rejestrować obraz wymagany jest jednak rejestrator CCTV. Nasze kamery charakteryzują się niewielkimi wymiarami oraz wysoką jakością obrazu. Kamery ciężko zastosować w pomieszczeniach mieszkalnych. Idealnie sprawdzają się jednak do monitorowania pomieszczeń użytkowych. Montaż w listwach maskujących lub sufitach podwieszanych nie stanowi żadnego problemu. Kamera przewodowa ma swoje wady i zalety. Główną zaletą jest utrudniona lokalizacja za pomocą wykrywaczy sygnałów. Kamerę bezprzewodową bez problemu namierzymy za pomocą wykrywacza sygnałów cyfrowych. W przypadku kamery przewodowej należy zastosować urządzenie do wykrywania obiektywów. Jest to pracochłonne zadanie, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach - jak hale czy magazyny. Do czego wykorzystać kamerę? Urządzenie bez problemu namierzy kradzieże, skontroluje czas pracy osób zatrudnionych w firmie, pozwoli na lepsze zarządzanie.

W przypadku, gdy interesuje nas tylko jedno miejsce i aktywność osób lub przebieg zdarzeń z tego miejsca, wystarczy kamera z podłączeniem do zewnętrznego monitora. Jeśli konieczna jest rejestracja lub podgląd z kilku/kilkunastu kamer, musimy zastosować rejestrator wielokanałowy z dyskiem HDD. W przypadku rozwiązań na kartę microSD, czas zapisu to zazwyczaj kilka godzin lub kilka dni. W przypadku rejestratora z dyskiem twardy, czas ten przedłuża się do kilku tygodni lub miesięcy.

Gdzie ukryć rejestrator?

Jeśli w miejscu montażu znajduje się sufit podwieszany, rejestrator można bez problemu zamontować na płytach, które go tworzą. Zazwyczaj nad sufitem znajdują się również przewody zasilające. Rejestrator możemy zatem bez większych problemów podłączyć do stałego wejścia zasilania. Innym miejscem montażu są szafy zamykane na klucz, szuflady, biurka czy nawet większe pudełka. Jeśli posiadamy pomieszczenie gospodarcze, rejestrator możemy umieścić właśnie w nim i zamknąć na klucz, co uchroni nagrania przed nieautoryzowanym dostępem. Przeciętny rejestrator jest wielkości dekodera lub konsoli do gier.

Gdzie ukryć kamerę?

Sam obiektyw i kamerę łatwo zamaskować (np. poprzez utworzenie dziury w suficie podwieszanym lub zamaskowanie w przedmiocie np. zegarze, czujce alarmowej lub obudowie klimatyzacji). Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba zamaskować przewody. Najlepiej, żeby kamera znajdowała się blisko rejestratora (np. sufit podwieszany). W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, wszystko zależy od wystroju pomieszczeń. Przewód można schować w listwach przypodłogowych lub korytkach sieci LAN. W niektórych lokalach biurowych istnieją gotowe trasy przewodów, znajdujące się w podłodze.

Czy kamery przewodowe to dobre rozwiązanie?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jest to dobre rozwiązanie. Sprawdza się w przypadku, gdy zależy nam na długim czasie rejestracji bez nadpisu (np. na miejscu montażu pojawiamy się raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc). Z uwagi na to, iż karty microSD produkowane są w pojemnościach przekraczających 128GB, rozwiązanie to przechodzi już do przeszłości. Klienci wybierają kamery z wbudowaną obsługą kart (czyli z wbudowanym rejestratorem). Rozwiązania tego typu są mobilne i nie wymagają takich nakładów pracy jak tworzenie małej infrastruktury urządzeń (rejestrator, przewody, dysk twardy, zasilacze i kamery). Cały montaż zazwyczaj sprowadza się do podpięcia zasilacza i konfiguracji za pomocą aplikacji.

Kamery szpiegowskie znajdą Państwo pod tym linkiem: kamery szpiegowskie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl